Śląski park

Krąży taka wyświechtana opinia, że Siemianowice Śląskie są jakby katowicką sypialnią. Formalnie rzecz ujmując to nie sposób by się było przynajmniej częściowo nie zgodzić z tego rodzaju konstatacją, spostrzegając jak wielka ilość aut na siemianowickich rejestracjach codziennie parkuje na katowickich alejkach. Na co dzień wszyscy ci ludzie pomieszkują w Siemianowicach Śląskich ale jeżdżą do zakładów pracy w Katowicach. Na pewno nie wszyscy oni urodzili się oraz odchowali w Siemianowicach Śląskich, pewne jest iż sporo z tego rodzaju osób wyprowadziło się tam kiedyś z Katowic.

Co ich zmotywowało do takiego kroku? Przewodnim motywem była niewątpliwie dosyć wysoka cena wykupu domu w stolicy województwa – oczywiste musi być wszak iż komfort zamieszkiwania w stolicy województwa śląskiego jest okupiony większymi sumptami na kupno posiadłości. Z drugiej wszak strony mieszkańcy województwa śląskiego mają niespotykaną wręcz w stosunku do innych województw korzyść (prawdopodobnie za wyjątkiem pomorskiego) wynikającą z faktu iż istotna liczba skądinąd nie takich wcale małych miejscowości umiejscowiona jest raptem jedynie o kilka kilometrów od stolicy województwa, a w przypadku Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej miejscowość takie niemalże wprost zrosły się ze sobą do tego stopnia iż nierzadko trudno jest powiedzieć, w którym mieście w danej chwili się znajdujemy jadąc arteriami województwa śląskiego.

Mieszkając na obszarze Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej mamy tenże komfort, iż mamy możliwość prostego zakupu lokum albo budynku w dowolnej miejscowości aglomeracji, nie rezygnując przy tym z lekkiego dojazdu do pracy w Katowicach. Rynek lokalowy aglomeracji jest potężny, to przecież najobszerniejszy w takim stopniu mocno zurbanizowany rejon w rozpiętości całego kraju. Skala rozpiętości cen za lokum mieszkalne w ramach tegoż ogromnego rejonu zdradza znaczne nierówności w zależności od miejscowości, dzielnicy, wieku budynku a także jego kondycji technicznej, ale i także odmiennych cech jakie składają się na cenę posiadłości. Siemianowice Śląskie można wszelako zaszufladkować do jednej z korzystniejszych lokalizacji, w których może osiedlić się jakiś człowiek, który chce przenieść się z Katowic, bądź jaki na co dzień pracuje w Katowicach, ale zamierzający kupić nieruchomość w sąsiedztwie tego miasta. Mając zastrzeżenie co do wartości nieruchomości, którą zakłada się kupić racjonalnie jest skorzystać z pomocy rzeczoznawcy majątkowego (www.wyceniamy.eu), a uzyskany operat szacunkowy (ważny przez miesiąc) może być pomocny przy ubieganiu się o kredyt w banku.